RBMK

Polska Akademia Nauk apeluje o wprowadzenie EJ w Polsce

CIRE.pl: O zdecydowane działania na rzecz wprowadzenia w Polsce energetyki jądrowej zaapelowało Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk. Tekst zawierającej taki zapis uchwały, dotyczącej rozwoju energetyki w Polsce, uczeni przekazali w czwartek PAP.

(21.05.2009) 

Jak podkreślono w uchwale, energetyka jądrowa nie powoduje szkodliwych emisji i zapewnia produkcję taniej energii elektrycznej, przy wykorzystaniu zasobów paliwa rozszczepialnego, mogącego zastąpić wyczerpujące się zasoby węgla.

"Wprowadzenie w Polsce od roku 2020 energetyki jądrowej - poprzedzone wyborem optymalnych konstrukcji reaktorów jądrowych i najkorzystniejszych lokalizacji elektrowni, pracami badawczo-rozwojowymi nad składowaniem odpadów radioaktywnych w strukturach geologicznych oraz wznowieniem i unowocześnieniem kształcenia specjalistów w zakresie energetyki jądrowej na uczelniach - stanie się istotnym elementem dywersyfikacji struktury wytwarzania energii elektrycznej, zapewniającym wzrost bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju" - ocenili naukowcy w uchwale.

 

Materiały z panelu naukowego PAN pt. „Strategia Badań na rzecz Rozwoju Energetyki w Polsce” dostępne są na stronie PAN pod adresem:

http://www.aktualnosci.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=182:strategia-bada-na-rzecz-rozwoju-energetyki-w-polsce&catid=33:biece&Itemid=40

 

Źródło: CIRE.pl

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 536 gości oraz 0 użytkowników.

Energetyka jądrowa na Facebooku

SARI

Zwiedzanie EJ