RBMK

PGE utworzyło spółkę do budowy elektrowni jądrowej

W Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 28 stycznia 2010 r. została zarejestrowana spółka EJ1 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. EJ1 sp. z o.o. zajmie się bezpośrednim przygotowaniem procesu inwestycyjnego, przeprowadzi badania lokalizacyjne oraz uzyska wszelkie niezbędne decyzje, warunkujące budowę elektrowni jądrowej. Spółka odpowiada także za wybór partnera lub partnerów, z którymi stworzy konsorcjum do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce.

EJ1 sp. z o.o. jest spółką zależną od zarejestrowanej w grudniu 2009 r. spółki PGE Energia Jądrowa S.A., która odpowiada za zarządzanie linią biznesową Energetyka Jądrowa w ramach Grupy Kapitałowej PGE.

Do końca 2010 roku powinno powstać konsorcjum do budowy pierwszej elektrowni jądrowej.

W Ministerstwie Gospodarki trwają obecnie prace nad wyłonieniem 3-5 lokalizacji pod budowę EJ, które zostaną następnie przedstawione inwestorowi. Lokalizacje zostaną opublikowane prawdopodobnie pod koniec lutego. Duże szanse na znalezienie się w tej grupie mają pomorski Żarnowiec i wielkopolski Klempicz. Ogółem zgłoszono 28 lokalizacji z 9 województw.

Gościmy

Odwiedza nas 303 gości oraz 0 użytkowników.

Energetyka jądrowa na Facebooku

SARI

Zwiedzanie EJ