RBMK

Premier Tusk: Nie ma mowy o rezygnacji z programu jądrowego

premier_donald_tusk_m

Premier Donald Tusk oświadczył, że rząd będzie kontynuował program energetyki jądrowej, gdyż nie ma dla tej technologii żadnej sensownej alternatywy.

W środę premier odbył spotkanie z wicepremierem ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim, ministrem Skarbu Państwa Mikołajem Budzanowskim, prezesem PGE Krzysztofem Kilianem w sprawie priorytetów polskiej energetyki na najbliższe lata. W spotkaniu wzięli udział również doradca premiera Jan Krzysztof Bielecki, szef kancelarii premiera Jacek Cichocki i minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

– Energetyka atomowa nie ma jakiejś sensownej alternatywy – powiedział dzisiaj premier Donald Tusk. Dodał, że oczekuje od PGE wizji, która w sposób odpowiedzialny pozwoli zaabsorbować najbezpieczniejsze i najnowocześniejsze technologie tej źródła energii.

Jeszcze przed spotkaniem premier stwierdził, że "nie ma mowy o przerwaniu programu jądrowego, będziemy rozmawiać na temat potrzeby inwestycji w miękką infrastrukturę. Oczekujemy nie tylko od agend rządowych, ale i od PGE wizji, która w odpowiedzialny sposób pozwoli zaoferować Polsce najnowocześniejsze i najbezpieczniejsze technologie energetyki jądrowej" (...) "Nie może być mowy o nadmiernym pośpiechu, bo nasze bezpieczeństwo energetyczne w ciągu najbliższych 10-12 lat nie zależy od tego czy powstanie elektrownia jądrowa, ale strategicznie wydaje się, że w miksie energetycznym energetyka jądrowa musi mieć swoje miejsce. Dla tej technologii nie ma sensownej alternatywy" - dodał.

 

źródła: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, CIRE.pl

fot. KPRM

Gościmy

Odwiedza nas 543 gości oraz 0 użytkowników.

Energetyka jądrowa na Facebooku

SARI

Zwiedzanie EJ